O inwestycji

Projektując Kozielską 7 skupiliśmy się na potrzebach naszych przyszłych Klientów stosując, które pomimo że na pierwszy rzut oka są niewidoczne to sprawiają, iż aranżacja wymarzonego mieszkania staje się dużo łatwiejsza.

 

Pierwszym aspektem jest izolacyjność akustyczna. Ściany wydzielające lokale są wykonane z pełnego bloczka Silka Tempo 24cm zapewniającego najwyższą w klasie izolacyjność akustyczną. Dodatkowo na klatce schodowej został zastosowany tynk termo-akustyczny firmy Kreisel zwiększający izolacyjność ścian. Za redukcję hałasów przenoszonych wentylacją odpowiedzialne są tłumiki między-kondygnacyjne zamontowane w kanałach wentylacyjnych. A całość dopełniają trójszybowe okna oraz drzwi antywłamaniowe RC3 o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Kolejnym elementem w którym Kozielska 7 przewyższa rynkowy standard są instalacje wewnętrzne w mieszkaniach. W instalacji elektrycznej zastosowano podwyższoną ilość gniazd wtykowych (zwłaszcza w kuchni) oraz wyłączniki krzyżowe dla świateł korytarzowych dzięki którym możliwe jest zapalanie i gaszenie świateł korytarza przy drzwiach mieszkania, w salonie oraz przy drzwiach do sypialni, dzięki czemu nie ma konieczności pokonywania korytarza po ciemku. Dodatkowo lampy w pokojach zostały wykonane w technologii kabla 4 żyłowego umożliwiającego niezależne załączanie dwóch sekcji oświetlenia. 

Standardem we wszystkich mieszkaniach Kozielska 7 jest wodne ogrzewanie podłogowe zapewniające maksimum elastyczności z planowaniem przestrzeni. Dodatkowo grzejniki łazienkowe zostały wyposażone w grzałkę elektryczną co umożliwia bardziej  efektywne suszenie ręczników na wyższej temperaturze. 

Ekologia i oszczędność

Prawdziwym wyróżnikiem Kozielskiej 7 na tle innych inwestycji jest nowoczesny system ogrzewania oraz przygotowania CWU oparty na nowoczesnych pompach ciepła w systemie kaskadowym. 

Oznacza to, że tradycyjną kotłownię gazową zastąpiliśmy nowoczesnymi pompami ciepła zlokalizowanymi na dachu budynku, które ogrzewają bufory ciepła zlokalizowane na parterze w pomieszczeniu kotłowni.

Jednakże samo zastosowanie pomp ciepła nie wystarcza do zminimalizowania rachunków za ogrzewanie, dlatego:

– zamontowaliśmy pompy o 40% większej mocy niż wymagana (pompy ciepła pracujące w górnej granicy swoich możliwości znacząco tracą na efektywności)

– zmniejszyliśmy rozstaw rurek ogrzewania podłogowego co pozwoliło na obniżenie temperatury zasilania do 35stopni C (temperatury przy której pompy ciepła osiągają najwyższą sprawność). 

– zamontowaliśmy w standardzie nowoczesne sterowanie ogrzewaniem podłogowym w oparciu o indywidualne pokojowe czujniki temperatury oraz sterownik wifi. Teraz dzięki aktywnemu planowaniu temperatury pomieszczeń zgodnie z planem dnia można osiągnąć maksimum komfortu przy jednoczesnej oszczędności energii. 

– zaprojektowaliśmy bufory o zwiększonej wielkości tak, żeby akumulacja ciepła w większość dni odbywała się wyłącznie w nocy, kiedy cena prądu jest znacząco niższa. ,

Dodatkowo na dachu zostanie zamontowanych 36 paneli fotowoltaicznych, które będą produkować wg symulacji 12,7MWh prądu rocznie co przekracza projektowe zapotrzebowanie pomp ciepła. Dzięki temu uda się uniknąć wprowadzienia do atmosfery 9.94t CO2, co można przeliczyć na ekwiwalent posadzenia 452 drzew na inwestycji. 

Dzięki temu można śmiało stwierdzić, że Kozielska 7 jest jednym z najbardziej ekologicznych budynków wielorodzinnych  nie tylko w Chorzowie, ale również w Polsce. 

Co mamy zamiar potwierdzić badaniami prowadzonymi we współpracy z jednostkami naukowymi na etapie eksploatacji budynku przez mieszkańców. 

Garaż na więcej niż auto

Jednym z najczęstszych problemów osób posiadających garaż jest odwieczny dylemat jak zaparkować tam auto po załadowaniu wszystkich rzeczy, których nie trzyma się w domu. Dlatego zaprojektowaliśmy pod budynkiem garaże o powiększonych wymiarach (nawet 3,6m x 7,5m) pozwalające trzymać więcej niż auto. Zgodnie z tą filozofią wszystkie garaże zostały wyposażone w trójfazową (indywidualnie opomiarowaną) instalację elektryczną znacząco poszerzającą spektrum potencjalnych zastosowań garażu. 

Dodatkowo wszystkie garaże są wyposażone w elektrycznie podnoszoną bramę segmentową firmy Wiśniowski, która znacząco zwiększa komfort użytkowania. 

Garaże pod budynkiem zostały przystosowane do zamontowania przez Klienta platformy parkingowej zależnej umożliwiającej parkowanie drugiego auta w garażu. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.